Ako funguje elektronická diaľničná známka a elektronický lístok pre mýto za užívanie vymedzených cestných úsekov?

Pri elektronickej diaľničnej známke zaregistruje mýtny systém prevádzkovateľa diaľnice evidenčné číslo vášho vozidla. Elektronická diaľničná známka funguje teda výlučne na základe vášho evidenčného čísla. Na diaľniciach a mýtnych staniciach sú upevnené kamery, ktoré snímajú vaše evidenčné číslo a zisťujú tak, či je v systéme za určité časové obdobie uložená elektronická diaľničná známka. Nemusíte teda na predné sklo už priliepať nijakú nálepku. Elektronická diaľničná známka funguje pre vozidlá všetkých krajín. V ďalšom texte sa dozviete, ako presne funguje.

Vymedzené cestné úseky, kde musíte zaplatiť lístok pre mýto za ich užívanie, sa nachádzajú na diaľnici A 9 Pyhrn, A 10 diaľnici Tauern, diaľnici A 11 Karawanken, diaľnici A 13 Brenner a na rýchlostnej ceste S 16 Arlberg.

Po ukončení vašej objednávky dostanete v priebehu pár sekúnd e-mail. V tomto e-maile nájdete potvrdenie objednávky ako dokument vo formáte PDF. Nie je potrebné, aby ste si toto potvrdenie objednávky vytlačili a mali stále so sebou v aute. Elektronická diaľničná známka je platná aj bez tohto potvrdenia objednávky. Nemusíte sa teda preukazovať potvrdením objednávky.

Nepotrebujete už žiadnu nálepku (diaľničnú nálepku)! To je obrovská výhoda celej veci! Pri elektronickej diaľničnej známke sa evidenčné číslo vášho vozidla uloží v systéme prevádzkovateľa diaľnice a tomuto číslu sa povolí využívanie diaľnice. Nemusíte teda na predné sklo už priliepať nijakú nálepku.

Pri objednávke si zvolíte želaný dátum, odkedy má byť elektronická diaľničná známka platná. Až od tohto dátumu potom začne plynúť príslušná doba platnosti.

Áno, hneď po kúpe môžete vyraziť na cestu! O niekoľko sekúnd po úspešnej platbe dostanete e-mail s potvrdením. Akonáhle dostanete toto potvrdenie, je vaša elektronická diaľničná známka platná. Jediným predpokladom pre okamžité použitie je, že ste si ako začiatok platnosti vybrali príslušný aktuálny dátum. Želáme vám šťastnú cestu!

Od 15. decembra 2019 je od úhrady mýta oslobodených spolu päť diaľničných úsekov. Nie je na ne už potrebné kupovať si diaľničnú známku. Jedná sa o nasledujúce vymedzené cestné úseky: A1 Westautobahn (od hraničného priechodu Walserberg až po výjazd z diaľnice Salzburg-Nord) A12 Inntalautobahn (od hraničného priechodu Kiefersfelden až po výjazd z diaľnice Kufstein-Süd) A14 (od hraničného priechodu Hörbranz až po výjazd z diaľnice Hohenems) A7 (diaľnica Mühlkreisautobahn, nový dunajský most v Linzi - momentálne ešte vo výstavbe) A26 (Linz Westring - momentálne ešte vo výstavbe)

Ponúkame vám všetky obľúbené druhy platby. Na našej stránke zaplatíte bezpečne cez PayPal, Klarna (SOFORT-Überweisung), na faktúru alebo pomocou všetkých bežných kreditných kariet.

Ponúkame vám všetky obľúbené druhy platby. Na našej stránke zaplatíte bezpečne cez PayPal, Klarna (SOFORT-Überweisung), na faktúru alebo pomocou všetkých bežných kreditných kariet.

Sme nezávislá spoločnosť a nie sme distribučným partnerom spoločnosti ASFINAG, najmä neexistuje žiadna distribučná zmluva medzi spoločnosťami Regit GmbH a ASFINAG. Spoločnosť ASFINAG však bola na základe súdneho rozhodnutia (súdneho príkazu) povinná povoliť nám komerčný ďalší predaj digitálnych mýtnych produktov s dátumom začiatku platnosti kratším ako 18 dní od nákupu spotrebiteľom. Táto povinnosť platí od 15. 2. 2021 až do odvolania. (Vyšší krajinský súd Viedeň ako kartelový súd 01.02.2021, 28 Kt 4/20b, 28 Kt 5/20z; Najvyšší súd ako kartelový súd 12.10.2021, 16 Ok 1/21i).

Náš systém spracuje vašu objednávku plne automaticky. Akonáhle ste vykonali platbu, bude trvať maximálne jednu minútu, kým nadobudne elektronická diaľničná známka platnosť. Dostanete samozrejme e-mail s potvrdením objednávky. Počkajte, prosím, s vjazdom na diaľnicu, kým dostanete e-mail s potvrdením objednávky.

Doba platnosti môže byť rôzna: 10 dní, 2 mesiace alebo 1 rok (až do 31.01. nasledujúceho roku).

Či máte alebo nemáte diaľničnú známku, kontroluje formou náhodných kontrol servisná a kontrolná služba. Okrem toho kamery nachádzajúce sa na diaľniciach a mýtnych staniciach vykonávajú automatické kontroly. A ešte to kontroluje 20 mobilných kamier, ktoré sú v neustálom pohybe a menia miesto kontroly.

DIAĽNIČNÁ ZNÁMKA A PLATNOSŤ

Uveďte najprv, ktorú diaľničnú známku vám máme v mýtnom systéme prevádzkovateľa diaľnice zaregistrovať. Existujú diaľničné známky s dobou platnosti 10 dní, 2 mesiace a jeden rok. Potom, prosím, uveďte, odkedy má byť diaľničná známka platná. Môžete si ľubovoľne vybrať dátum začiatku jej platnosti. Len vy rozhodujete, či má byť diaľničná známka platná okamžite alebo k ľubovoľnému dátumu v budúcnosti.

PLATBA A ZAČIATOK CESTY

V poslednom kroku zaplatíte online cez Paypal, Klarna (SOFORT-Überweisung), na faktúru alebo kreditnou kartou. Po zaplatení je evidenčné číslo vášho vozidla do 3 minút zaregistrované v systéme prevádzkovateľa diaľnice. Potvrdenie o úspešnej registrácii dostanete vo formáte PDF e-mailom. Ak ste si zvolili, že elektronická diaľničná známka má byť platná okamžite, môžete hneď po tom, ako dostanete potvrdenie objednávky, vyraziť na cestu. Šťastnú cestu!

VOZIDLO A EVIDENČNÉ ČÍSLO

Zvoľte si potom, či budete jazdiť na aute alebo motocykli a v ktorej krajine je vaše vozidlo evidované. Teraz sa vám zobrazia dve polia na vloženie údajov, ktoré vyzerajú ako evidenčné čísla. Sem, prosím, vložte písmená a čísla vášho evidenčného čísla. Dvojnásobné zadávanie slúži na rozpoznanie preklepov a ich opravu.

MÁTE ĎALŠIE OTÁZKY? NAPÍŠTE NÁM ICH.